Saturday, August 25, 2007

فایرفاکس:نمایش صفحات به صورت ناقص و راه حل نسبی

میبینید سرعت به روز شدن این وبلاگ چقدر بالاست!!!
این بار هم مطلب در مورد مرورگر فایرفاکس و مشکلی است که اگر کاربر فعال فایرفاکس باشید احتمالا با آن مواجه شده اید.
به این تصویر نگاه کنید!این تصویریه که من در صفحه مانیتورم میبینم.همونطور که میبینید صفحه از سمت چپ ناقصه . در بالا متن که شامل آدرس یک لینکه کامل دیده نمیشه و در پایین هم تصویری که در اون صفحه قرار گرفته ،همون وضع رو داره و کامل نیست.
البته اینو در نظر داشته باشید که این مشکل فایرفاکس با صفحات نیست، مشکل صفحات وب با فایرفاکس است.
خب،حالا به این تصویر نگاه کنید!مثل اینکه اوضاع بهتر شده!!متن رو کامل میبینیم و تصویر هم که واضحه ومیشه اینطور گفت که تقریبا همه چیز مرتبه!
این تصویر همان صفحه در فایرفاکسه با این تفاوت که در تصویر دوم من دو کار کوچیک با صفحه انجام دادم.
کار اولم استفاده از یک بوکمارکلت (bookmarklet) بود.
اگه بخوام تعریف کوتاهی از بوکمارکلتها بگم میشه گفت مجموعه کدهای جاوا در قالب یک بوکمارک که با استفاده از آنها میشه تغییراتی رو در صفحات وب ایجاد کرد وحتی ویژگیهای خوبی رو در مرورگر فراهم کرد.
اجرای این بوکمارکلت نتیجش شد تغییر در نحوه قرار گرفتن متن درصفحه.چیزی که در تصویر دوم میبینیم.
برای ساخت این بوکمارکلت ، بف قسمت مدیریت بوکمارکها برید و از منوی فایل گزینه new bookmark را انتخاب کنید تا پنجره ساخت بوکمارک ظاهر شود.در قسمت نام یک نام دلخواه و مناسب انتخاب کنید و در قسمت location کد زیر را وارد کنید:

javascript:(function() { var D = document; F(D.body); function F(n) { var u, r, c, x; if (n.nodeType == 3) { u = n.data.search(/\S{45}/); if (u >= 0) { r = n.splitText(u + 45); n.parentNode.insertBefore(D.createElement('wbr'), r); } } else if ((n.tagName != 'STYLE') && (n.tagName != 'SCRIPT')) { for (c = 0; x = n.childNodes[c]; ++c) { F(x); } } } D.body.innerHTML += ' '; })();


در آخر ok را انتخاب کنید.بوکمارکلت ما ساخته شد.پیشنهاد میکنم اونو در بوکمارک تولبار قراربدید تا دسترسی بهتری به آن داشته باشید.در شرایط وجود این نوع مشکل (دیده نشدن کامل متن در صفحه) کافیه فقط بر روی آن کلیک کنید و نتیجه رو ببینید.
اما کار دومم با عکس موجود در اون صفحه بود.
نه!دیگه بوکمارکلتی در کار نیست.این بار از یک اکستنشن استفاده کردم .اکستشنی که احتمالا با آن آشنا هستید : image zoom
تنها کاری که اتجام دادم این بود که بر روی عکس رایت کلیک کردم و با انتخاب zoom out اندازه تصویر رو به صورت ظاهری کوچک کردم.با این کار هم تصویر رو کامل میبینیم و هم ساختار صفحه وضع بسیار بهتری پیدا کرد.
خب ،چطوره؟دو تا کار کوچیک که پنچ ثانیه هم وقت نمیبره!
استفاده از این روش رو به شما هم پیشنهاد میکنم بخصوص بوکمارکلته که عملکردش فوق العادست.

دانلود مستقیم اکستنشن image zoom

1 comment:

Anonymous said...

تبليغ p30??
استفاده كردم
ممنون